27 Şubat 2014 Perşembe

Vajinismusun ankara tedavi seçenekleri


vajinismus ankara

vajinismus tedavisi ankara

vajinismus nedirvajinismus egzersizlerivajinismus haydar dümenvajinismus kadınlar kulübüvajinismus tedavi yöntemleri
vajinismus belirtileri
vajinismus ekşi
vajinismus forum
vajinismusvajinismus tedavivajinismus parmak egzersizlerivajinismus ne demekvajinismus egzersizlerivajinismusu yendimvajinismus tedavisi ücretleri

Vajinismus problemi nedir nasıl ortaya çıkar anlatacak olursak, bir çok vaginismus hastası vajinismus nedir bilmemektedir. Vajinismus kısaca, cinsel ilişki esnasında kadının kendisini kasması, korkması, acı olacakmış gibi hissetmesinden dolayı ilişkiye müsaade etmemesi, diğer adıyla cinsel birleşmenin tam olarak gerçekleşememesidir.

Vajinismus genelde hastalarda geçmişten gelen bazı talihsiz olaylar ile tamamen kulaktan duyma hikayelerle kadınların bilinç altına işlemesinden ötürü ortaya çıkmaktadır.  Bu talihsiz olaylar nedir diye soracak olursanız, en başta tecavüz.

Tecavüze uğrayan bir çok hasta sevdiği insanla bile birlikte olmak istese de hep o talihsiz anlar aklına gelir ve cinsel ilişkiden asla haz alamaz. Bununla birlikte, cinsel birleşmeye müsaade etmeyerek kendini kasar ve karşı cinsi iter. Bu durumda da vajinimus’a bir giriş yapmış olur. Bu sorundan ötürüde kolay kolay psikolojik ve cinsel terapi almadan asla vajinismustan kurtulamaz.

Taciz durumu da tecavüzde olduğu gibi talihsiz bir durum olup, günümüzde bir kadının başına gelmektedir. Cinsel açlığın afrikası haline gelen ülkemizde son günlerde bir çok kadınımız, toplu taşımada, yalnız kaldıkları durumda veya eğlence merkezleri kalabalık ortamların yanı sıra yolda yürürken, hatta sokakta bile tacize uğrayabilmektedir. Bu durumda ortaya çıkan korku ve panik ile hasta cinsel birleşme durumunda genellikle aynı durumla karşı karşıya kalır ve cinsel birleşmeden haz alamadığı gibi, korku ve panik ile ilişkiye hemen sonlandırmaktadır. Peki bu durumdan kurtulmak mümkünmü derseniz tabiki mümkün. Çünkü hasta bu gibi durumlarda çoğunlukla psikolojik olarak telkin ve tedaviye ihtiyacı vardır.

Taciz ile tecavüze açıklık getirdikten sonra en önemli hususlardan biri olan kulaktan duyma hikayeler ile bilinç altına işlenen yanlış duyumlar da hastaların vajinismus sorununu ortaya çıkarmaktadır.  Bunların en başında ilişki esnasında çok canının acıyacağı, çok korkacağını, acıdan ölebileceğini falan söylemektedirler. En önemli de kadınların ilk gece de çok kan geleceğini, bundan dolayı korkacağını, hasta olabileceğini bile söyleyenler olduğu görülmektedir. Peki bu durumlar ne kadar doğru diye soracak olursanız, kan gelme durumu çok az miktar’da hatta 1-2 damla gibi bir kan gelir ve bu rahatsız edici değildir. Asla hastalık ve korku gerektirecek bir durum değildir.

Siz değerli hastalarımıza en önemli tavsiyemiz bu gibi durumlara kulak asmamanız ve en kısa sürede bir tedavi merkezinden veya bir uzmandan randevu alıp, vajinismus nedir nasıl kurtulabilirim diye gerekli bilgiyi almanızı tavsiye ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder